2018. márc. 19.

Díszcsomagoló verseny - Kiskunfélegyháza

2018. március 2-án a Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Kiskunfélegyházi Kossuth Lajos Szakképző Iskolája és Kollégiuma II. alkalommal díszcsomagoló versenyt szervezett a „Farsangi kavalkád jegyében” elnevezéssel, melyre meghívást kapott iskolánk is.

Díszcsomagoló verseny - Kiskunfélegyháza

Részvételünk célja elsősorban a tapasztalatszerzés, ötletek gyűjtése, a kreativitás fejlesztése, új csomagolási technikák megismerése és az ismerkedés volt. A versenyen 3 fős csapatok indulhattak. A végzős kereskedő 14.x osztályban tanulók közül Balatincz Elizabet, Horváth Nikolett és Kiss Barbara vettek részt a versenyen, akiket Kaposi-Balla Ildikó tanárnő készített fel.

A versenyen összesen 47 csapat vett részt az ország különböző városaiból. A feladat mindegyik csapat számára egy műszaki tárgy csomagolása, egy ajándékcsomag készítése, egy desszert, egy üveg ital, egy amorf tárgy és egy könyv csomagolása volt. A feladatok végrahajtására összesen 120 perc állt a tanulók rendelkezésére.

A verseny célja, az egyéni kreativitás és a stílus felmérése volt. Az értékelés során az elkészült csomagolás szakszerűségét, tetszetősségét, színharmóniáját, kreativitását és technikáját vették figyelembe. A tanulók munkáját a zsűri emléklappal és ajándékkal jutalmazta meg.