2024. okt. 1.

SZÉ

• sport

Ismét MAGYAR DIÁKSPORT NAPJA a NASZI-ban

Szabó Éva és Ludán Gábor testnevelő oktatók szervezésében „Egészséges életmód és sporthét projekt” zajlott iskolánkban, melynek zárásaként 2024. szeptember 27-én 8-14 óra között bonyolítottuk le a Magyar Diáksport Napja elnevezésű hagyományos rendezvényünket.

Ismét MAGYAR DIÁKSPORT NAPJA a NASZI-ban

Az eseményen az idei tanévben is több sportágban sportolhattak diákjaink és osztályok közötti pontgyűjtő versenyben mérhették össze rátermettségüket. A gyülekezőt követően bemelegítésként 12 perces zenés aerobikkal vette kezdetét a program, amit az ünnepélyes megnyitót követett. A hosszútávfutás – 2024 méteres futással - a 8:30 - 9:30 közötti időpontban kötötte le tanulóinkat. Ezt a programelemet 3 kategóriában hirdettük meg, a fiúk és lányok részére külön futamokkal. A távot 111 fő futotta le; a teljesítés tényét aláírásukkal igazolták a résztvevők.

A következő program a labdarúgó kupa volt, melynek az iskola mögötti műfüves pálya adott otthont. Ez a programelem 10:00- 13:30 között mozgatta meg a 4 résztvevő csapatot (25 fő). A labdarúgással párhuzamosan az asztalitenisz próbát az iskola tornatermében rendeztük meg, külön fiú és leány kategóriában. A versenyre 18 tanuló nevezett, akiket sorsolás után állítottunk párokba. Iskolánk 30 db - pályázat során nyert - kerékpárját is bevetettük ezen a napon. Az egyfordulós, közel 15 km-es távot – ami a diákok szerint izgalmas volt - 25 fő tanuló teljesítette a délelőtt folyamán. Hirdettünk egy „Séta a közeli parkban” elnevezésű programelemet is, amire előzetesen lehetett nevezni. Az volt a fő cél, hogy a 29 fő jelentkező legalább 2024 lépést tegyen meg. Tanulóinknak lehetőséget biztosítottunk különböző testösszetétel mérésekre is, melyeket a Nagyatádi Kórház Egészségfejlesztési iroda dolgozói bonyolítottak le, akik az egészséges életmóddal kapcsolatos tanácsokkal is ellátták a fiatalokat.

A programba a testnevelés alól felmentett tanulóinkat is bevontuk. A Diákönkormányzat adminisztrációs, szervezési és fotózási feladatokkal bízta meg őket.

Az idei tanévben is fontosnak tartottuk a résztvevők értékelését, így tanulóinkat 10 kategóriában díjaztuk, amit ők nagy örömmel fogadtak.

2024-09-27 Diáksport Nap