2024. máj. 22.

DT

Osztálykirándulás Budapestre

Május 17-én a 10.B osztály 19 tanulója, osztályfőnöke és egy kísérő oktató a hajnali órákban felszállt a fővárosba tartó gyorsvonatra.

Osztálykirándulás Budapestre

A megérkezést követően az első célállomás az Országház volt, amelyet metróval, illetve villamossal közelítettek meg. A látogatás előtt bőven volt idő sétálni a lenyűgöző Dunaparton és megcsodálni kívülről a Parlament impozáns épületét.

A bejutást követően egy idegenvezető segítségével körbejárták az épületet, melyről sok érdekes információt kaptak és közben alkalmuk volt megtekinteni egy őrségváltást is. Az esemény a diákok számára nagy élményt nyújtott. A legnagyobb élményt a Szent Korona látványa jelentette a tanulók számára. Ezt követően lehetőségük adódott bejutni az ülésterembe is, ahol a fontos döntések születnek.

A Parlament-látogatást követően a diákok gyalog nyakukba vették a nagyvárost, közben megebédeltek. Ebéd után megérkeztek a következő célállomáshoz, amely az Illúziók Múzeuma volt, ahol sok érdekes kaland és élmény várt rájuk. Az ott eltöltött 1 órában megtapasztalhatták az illúziók lenyűgöző világát, ahol semmi sem pontosan olyan, amilyennek látszik. A Múzeum látogatása után a tanulók szabadprogramon vettek részt.

Délután 5 órakkor a csoport fáradtan, de élményekkel gazdagon felszállt a hazainduló vonatra és este fél 9-kor érkeztek haza.

2024-05-17 Budapesti osztálykirándulás - 10B

10b-budapest-012.jpg