2024. márc. 7.

Szép eredmény a Vásárolj Okosan versenyen

A „Vásárolj Okosan!” című projektverseny most lezajlott döntőjében intézményünk 10. évfolyamos kereskedelmi értékesítő tanulói szép eredménnyel vettek részt.

Szép eredmény a Vásárolj Okosan versenyen

A „Tehetségsegítés felsőfokon” pályázat keretein belül megvalósuló „Vásárolj Okosan!” című projektversenyen Balogh Nóra Borbála és Orsós Erika, intézményünk 10. évfolyamos kereskedelmi értékesítő tanulói jutottak tovább a döntőbe, amelyet 2024. március 5-én rendeztek meg a Kaposvári SZC Eötvös Loránd Műszaki Technikum és Kollégiumban.

A versenyre 27 középiskolás csapat jelentkezett, majd a beküldött pályamunkák közül a legszínvonalasabb kutatómunkát folytató 11 csapat mutathatta meg magát a helyszínen. A 2 fős csapatoknak a vásárlók befolyásolásának folyamatát kellett feltérképezniük, majd a döntőben 10-10 perces előadásban mutatták be pályamunkáikat.

A tanulók - végighallgatva egymás prezentációit - megfigyelhették társaik gondolatmeneteit, ötleteket meríthettek a különböző előadói stílusokból, ezáltal csiszolhatták kommunikációs készségeiket és fejleszthették a stressztűrő képességüket is.

A csapat egy színvonalas tanulmányi versenyen vett részt, szereplésükért és elért eredményükért a szakmai zsűri oklevéllel jutalmazta őket.

A tanulók munkáját Balla Ildikó oktató koordinálta és segítette.