2024. máj. 21.

LG

• sport

Tartalmas délelőttön vettek részt diákjaink a 70 éves Ady sportnapján

Intézményünk tanulói lelkesen vettek részt és szép eredményekkel szerepeltek a Kaposvári SZC Nagyatádi Ady Endre Technikum és Gimnázium alapításának 70. évfordulója alkalmából megrendezett sportnapon.

Tartalmas délelőttön vettek részt diákjaink a 70 éves Ady sportnapján

A rendezvény közvetlenül kapcsolódott az EU naphoz, melyet a város iskolái közösen ünnepeltek meg egy összevont, rendhagyó „tanóra” keretein belül a Szent István parkban. Az ünnepi beszédekben elhangzott egységet, partnerséget és sokszínűséget mi sem testesíthette volna meg jobban, mint a közös sportolás lehetősége. A NASZI-s diákok lelkes közreműködése révén 3 fiú-, és egy lány focicsapat, illetve egy vegyes kosárlabda csapat tudott részt venni a barátságos hangulatú tornán. A focisták a műfüves pályát vették birtokba, míg a kosárlabda bajnokságnak a városi sportcsarnok adott otthont. Csapataink több-kevesebb sikerrel szerepeltek, de a legfőbb érték, hogy a délelőtt folyamán rengeteg élménnyel gazdagodtak, barátságok alakultak, vagy váltak még erősebbé a közös mozgás által. A szervezők ügyeltek arra, hogy mindenki a maga
kategóriájában legyen értékelve, így a csapatok a tartalmas délelőtt végén tartott eredményhirdetésen elismerő oklevéllel és számos dicsérő szóval is gazdagodhattak.

Labdarúgás leány kategóriában csapatunk a 2. helyen végzett. A fiúknál a dobogóról ugyan lecsúszva – de lelkesen végig játszva a délelőttöt – 4. helyen végzett az 1/9.a csapata. 3. helyezett lett az 1/9.b csapata, míg a NASZI BAJNOKAI névre hallgató, 9-10. évfolyamos diákokból álló vegyes csapat bizonyult a legjobbnak, így az 1. helyet ők szerezték meg. A kosárlabdásoknál a mezőnyt szintén lány illetve fiú kategóriára bontották. Vegyes csapatunk az 1/9.b osztályból szerveződött és 4 lánnyal illetve 2 fiúval kezdett neki a mérkőzéseknek. A nemek arányára való tekintettel a lányok mezőnyében lettek díjazva és a 3. helyet szerezték meg.

2024-05-17 Ady70 Sportnap

Ady70Sport001.jpg