2022. nov. 4.

XXX. Krúdy-nap 2022

Kompetencia-alapú szakmai verseny – Kereskedelem, logisztika

XXX. Krúdy-nap 2022

Intézményünk három 11. évfolyamos kereskedelmi értékesítő tanulójával 2022. október 27-én a Siófoki SZC Krúdy Gyula Technikum és Gimnázium által szervezett komplex szakmai versenyén vettünk részt. Az eseményt a „Lakodalom van a mi iskolánkban!” tematika köré építették a szervezők. A tanulóknak a versenykiírás szerint egy tetszőleges esküvői csokor előzetes készítése volt a feladatuk, amelyet hulladék anyagokból kellett elkészíteniük a
fenntarthatóság jegyében. A megmérettetésre a csokorról készült fotók leadásával lehetett nevezni.

A XXX. Krúdy-Nap ünnepélyes megnyitóját követően az egyes szakmák versenyeit külön-külön bonyolították le, az esküvő és lakodalom témájában. A kereskedelmi és logisztikai vetélkedőre a szervezők 8 állomást rendeztek be, ahol a résztvevők bemutathatták az előre elkészített esküvői csokrukat és készítésének mozzanatait a kisfilmjükben. A további helyszíneken érdekes feladatokat kellett megoldaniuk a csapatoknak. A tanulóknak lehetőségük nyílt többek között arra, hogy néhány perc erejéig beleképzeljék magukat egy lakodalom szervezésébe és elkészítsék annak költségvetését, de csomagolhattak boros palackokat menyasszony és vőlegény tematikában, valamint megvillanthatták színészi készségeiket egy lakodalmas rögtönzött szerepjáték keretein belül is. A feladatok megoldásával összegyűjtött pontok alapján alakult ki a végső rangsor, melyben csapatunk bronz fokozatot szerzett.

Diákjaink egy színvonalas szakmai versenyen vettek részt, ahol gyarapíthatták szakmai tapasztalataikat, kreatív ötletekből meríthettek és számos élménnyel gazdagodhattak.

A csapat tagjai: Balogh Ramóna, Péter Katalin, Jancsik Barna, 3/11.C osztályos tanulók
Felkészítő oktató: Kaposi-Balla Ildikó
A csapat bemutatkozó videóját Vőfény Virág 3/11.C osztályos tanuló és Somogyi-Magyar Szonja tanárnő készítették.

2022-10-27 Krúdy-nap

Krudy_003.jpg